Schorzenia dotykające stóp oraz paznokci

Nasze stopy są w stanie być dotknięte przez rozmaite choroby. Spośród nich zwykle, ponieważ w ponad połowie wypadków, nasze stopy są zaatakowane przez grzybicę. Na skutek niej nasze paznokcie stają się żółte i stanowczo grubsze. Zachorowaniu na grzybicę paznokci dopisuje noszenie niepraktycznego, przede wszystkim zanadto małego obuwia. Inną chorobą jest tzw. zespół zielonych paznokci, jakiej z reguły ulegają osoby zmywające naczynia i moczący ręce w detergentach. W tkankach wału paznokciowego może powstać natomiast stan zapalny, zwany zanokcicą. Finalnie choroby wirusowe mogą spowodować brodawki płytek paznokciowych, których skutkiem ma prawo być brak wzrastania paznokcia. Wszystkie te schorzenia można odkryć oraz poprawnie wcześnie je leczyć to naturalnie dzięki różnego typu badaniom, w szczególności badaniom bakteriologicznym oraz badaniom chemicznym składu paznokcia. Chorobom tym wolno także zawczasu zapobiegać przez słuszną pielęgnację paznokcia, niemniej jednak w razie konieczności również zmiana sposobu odżywiania i obuwia.

Wspominaliśmy już, że paznokcie w szeregu przypadków ulegają urazom mechanicznym. Pod taki charakterystyczny typ urazu można podciągnąć także obgryzanie paznokci. Występuje oczywiście tylko u rąk, chociaż może jakiś cyrkowiec lub też gimnastyk potrafiłby też obgryzać paznokcie u nóg. Jest bez wątpienia oznaką znacznego zdenerwowania oraz kiepskich nawyków, częściej napotykane u młodych ludzi. Obgryzać wolno także skórki w okolicach paznokci. 

Gdzie się udać, by mieć piękne oraz zdrowe stopy?

By mieć piękne oraz zadbane stopy, wypada je bezsprzecznie każdego dnia pielęgnować, jednak także zadbać o odpowiednie buty oraz leczenie schorzeń paznokci, jeżeli takowe już na stopach występują. Jeżeli niemniej jednak profilaktyka nie pomaga, rekomendujemy centrum podologii warszawa – podolodzy to lekarze, jacy specjalizują się w leczeniu chorób stóp, dłoni oraz paznokci. Wróćmy jednak do dbania o stopy – jedną ze szczególnych odmian dbałości o stopy jest stosowanie stosownej diety. Co wobec tego powinniśmy jeść? Potrzebne jest zapewnienie organizmowi stosownej ilości białek, w tym aminokwasów egzogennych, występujących w białkach jaj, mleku, serach oraz ryżu, dalej wapnia, znajdującego się w mleku, żółtkach jaj, serach, po pewnym czasie żelaza z czerwonego mięsa bądź też natki pietruszki, krzemu, którego szczególnie dużo jest w świeżych owocach oraz warzywach, magnezu, który jest składnikiem kakao, czekolady i migdałów, oraz cynku, który jest zawarty m.in. w burakach, kapuście oraz kiełkach pszenicy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *