Luksusowe auta – kupisz je na wyjątkowych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, jakie niegdyś były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się doborowe samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje korzystna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje ekskluzywnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną nabyć samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć splendor i zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, który dawno temu należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I naturalnie w wypadku wozów gustownych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie cars opisujemy takie przypadki.

Aukcje aut szykownych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o auta najnowszej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              automotive

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *